יתרונות

בבדיקות מעבדה ובמבחני שטח נרחבים שנערכו על ידי מכונים מובילים ברחבי העולם (לרבות בניו זילנד, ארה"ב, בריטניה, שבדיה, מלזיה, אינדונזיה, רוסיה, הולנד ויפן) הוכח שהביצועים של עץ שעבר תהליך אצטילציה אמינים בצורה יוצאת דופן. עץ Accoya נבחן בצורה יסודית מבחינת יציבות ממדית, עמידות, חסינות לקרינה אולטרה-סגולה, שמירה על הצבע והתמודדות עם התנאים בתוך-הקרקע, על מנת להבטיח ביצועים מיטביים. ואכן, בזכות האמינות הזו הוא משמש כבר שנים רבות, וממשיך לשמש את המדענים גם כיום בתור אמת מידה להשוואה מול טיפולים ושינויים אחרים.

תאית (צלולוזה) היא מרכיב מבני עיקרי בעץ, אך היא משמשת גם מקור מזון עיקרי למספר סוגים שונים של חרקים ושל פטריות ריקבון, ומספקת מחסה מצוין גם לסוגים אחרים. הרקב גורם להידרדרות העץ, במיוחד כאשר נעשה שימוש בעץ מחוץ לבית וכשהוא נחשף ללחות – ומגביל את משך תקופת השירות של העץ.

הודות לטכנולוגיית האצטילציה, שחברת Accsys Technologies הייתה החלוצה בפיתוחה, עץ Accoya מעמיד לרשותכם עץ בר-קיימא, שעומד בדרישות התאימות הסביבתית, שתוכלו להשתמש בו בביטחון ביישומים מחוץ לבית, ושישרוד למשך שנים רבות מאוד.

פשוט הטוב ביותר

כפי שמעיד סיווג Class 1, זוהי פשוט רמת העמידוּת הטובה ביותר האפשרית בעץ. ישנם אמנם מינים אחדים של עץ שהם עמידים באופן טבעי, אולם ידוע כי עמידות טבעית היא תכונה הפכפכה ובלתי-עקבית.

העמידוּת של עץ Accoya, לעומת זאת, היא עקבית. התכונות של כל אצווה נמדדות לאחר תהליך המודיפיקציה בצורה אנליטית על פי מדדים מדעיים תקניים, באופן שמאפשר לקבוע את עמידוּת העץ ברמה שמשתווה ואפילו עולה על הביצועים של מיני העץ העמידים ביותר שקיימים בטבע, לרבות של עץ טיק.

בנוסף על כך, עצים עמידים נוטים להיות מינים בעלי קצב צמיחה איטי, בעוד שעץ Accoya מיוצר מעץ אורן מקרין (pinus radiata) מהיר צמיחה משטחי ייעור בר-קיימא, כך שתהליך ייצור עץ Accoya אינו מהווה איום ואינו מביא לדילול של יערות טבעיים "נושנים".

אריכות ימים רבה יותר

בזכות העמידות שלו, עץ Accoya מחזיק מעמד למשך זמן ארוך מאוד, של לפחות:

-  50 שנה מעל פני הקרקע -  25 שנה בתוך-הקרקע, או במגע עם מים מתוקים

עמידוּת יוצאת מן הכלל    מחסום בפני חרקים 

עץ Accoya מהווה מחסום יעיל בפני התפתחות עובש ומתקפות חרקים; הוא אינו ניתן לעיכול על ידי מיקרואורגניזמים וחרקים, ולפיכך הוא עמיד ביותר בפני פטריות משמידות-עץ ולמעשה חסין מפני רקב.

היכן שהעמידות קובעת…

גשר בכביש עם עומס תנועה רב: מספר מכוני מחקר אירופיים בלתי-תלויים בחנו את התאמתו של עץ Accoya להקמתו של פרויקט זה. לאחר בדיקות מחמירות וקפדניות גילינו שהיציבוּת הממדית והעמידוּת הבלתי-תיאמן שלו מציבים אותו בכמה דרגות מעל מיני עץ אחרים, והוכחנו שהוא מתאים לריבוד של מקטעים גדולים במידות 1080 x 1400 מ"מ. לעץ Accoya גם חסינות גבוהה לקרינה אולטרה-סגולה, הוא אינו רעיל ומיוצר מעץ ממקורות בני-קיימא; גם דברים אלה היוו שיקולים שהובאו בחשבון. סידס הויטינגה, מנהל פרויקט, מחוז פריזלנד, הולנד.

דיפּון תעלות: ישנם מקומות שבהם תנאי הסביבה קשים במיוחד, ומעטים הם המקומות שבהם התנאים קשים יותר מאשר בגדות של תעלות, שבהן העץ משמש לסכור את האדמה ונחשף למים, לקרקע עשירה בחיידקים, וכמובן לאוויר שבקו מפלס המים. עץ Accoya מספק ביצועים שאין כדוגמתם ביישום זה והשימוש בו מחליף את השימוש בעץ-קשה טרופי.

משטחי דק מעץ: יישומים כגון משטחי דק מעץ, שבהם העץ לעתים קרובות רטוב ובא במגע עם הקרקע או בקרבת הקרקע, מחייבים עץ עמיד שמהווה מחסום יעיל בפני עובש וחרקים. הוכח שתהליך האצטילציה משפר במידה משמעותית את ביצועי העמידות של העץ בפני רקב חום, רקב לבן ורקב רך. כמו כן, במספר רב של מבחני-שטח וניסויי מעבדה שנערכו במקומות רבים בעולם הוכח שעץ Accoya מהווה גם מחסום יעיל בפני הנזקים שגורמים חרקים משמידי-עץ. המבחנים כללו ניסויים עם מספר מינים של טרמיטים.


למידע נוסף צור קשר